По последните сознанија кои беа објавени во врска во случајот „Рекет“, се поочигледно е и се погласно се искажува незадоволството и paзочарувањето од власта кај членовите на шарената peволуција, но и поддржувачите на СДСМ.

Адвокатот Александар Тортевски на својот Твитер го најави формирањето на нова партија – „Твоја партија”, објавајќи го и нејзиното лого.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.