Во Кривичниот суд во Скопје, каде веќе е спроведен второобвинетиот, бизнисменот Зоран Милески – Кичеец пристигна Вилма Рускоска.

До крајот на денот според процедурите се очекува да биде донесен и првообвинетиот – Бојан Јовановски. И за двајцата обвинителството бара мерка притвор.

извор: тв21.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.