Кога Ескобар, Макрон и другите не’ именуваат со “Северномакедонци”, не мислат на нас Македонците туку на македонските државјани, што е нејасно, вели новинарот и политички аналитичар Зоран Иванов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.