Kо ќе ми текне кога се колнеа дека не го познаваат лицето Боки 13, вели актерот Сашо Тасевски за признанието на Радмила Шекеринска дека навистина го посетила домот на Боја Јовановски заедно со Катица Јанева.

Шеќерка разговарала со Бојан 13 за законот за јавно обвинителство. Кај него во дневна соба.

Нема што повеќе да се каже.
Значи не зборувала со некој признат судија, правник, обвинител, туку со Боки 13.
А шо убаво можела со него да си зборува за шминки и женски долен веш.
СДСМ губеле драгоцено време во празни муабети, со погрешни луѓе, затоа правда не видовме.
А ко ќе ми текне кога се колнеа дека не го познаваат лицето Боки 13.
Они вовче праеле кај него дома, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.