Откако премиерот го заштити а обвинителството не најави истрага за набавка на дрога твитерџиите започнаа шега на сметка на пратеникот Павле Богоевски.

Според информациите на обвинителството сега се бара непознат таксист од непозната такси компанија на која најверојатно Богоевски не се сеќавал кога пријави во полиција.

Затоа твитерџиите за да ја прикажат безумноста на власта сега прават “синџир” во кој стотици луѓе тврдат дека се таксисти на пратеникот.

Целта е да се исмее обидот на Павле и Заев да ја манипулираат јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.