Агрон Кранлиевски, полицаец од Ресен и брат на советникот на министерот на Оливер Спасовски Ветон Кранлиевски, на рочиште за случајот „Титаник“ сведочеше лажно и спротивно на она што го дал како исказ во СЈО, a кога кога стана очигледно дека сведокот ќе се дискредитира со исказите, судот го заштити со тоа што на одбраната не ѝ дозволи да врши директно испрашување.

Агрон Кранли на партиски митинг на СДСМ во Ресен, септември 2016 година

Браќата Кранлиевски се активни и на митинзите на СДСМ, а се блиски и со претседателот на партијата, па зачудува што и покрај тој очигледен факт Кранлиевски е повикан за сведок против опозицијата.

Колку може да бидат веродостојни и непристасни изјавите на партиски активист на СДСМ пртив членови на ВМРО-ДПМНЕ?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.