Политичкиот аналитичар Ивор Мицковски смета дека институциите во државата не си ја вршат работата и дека сè е нефункционално, замрзнато и заробено и се става во фунција само за петседаттелот на СДСМ Зоран Заев и да истурка уште некоја политика за ДУИ, Бугарија или за барањата од странците.

Зоки доби поддршка на избори, доби поддршка во Собрание, доби поддршка во Партија, добива поддршка од Западот заради оној Мицкоски. 
Поддршки на сите страни, ама ниту Собрание функционира, ниту народ што гласа добива вакцини, ниту партијата знае како да излезе од заробеничкото султанаштво, ниту одиме напред накај Европа.
Уствари се е нефункционално, замрзнато и заробено и се става во фунција само за нашиот квазихерој и квази демократ да истурка уште некоја срање политика, дали за ДУИ, дали за Бугарија, дали за барањата од странците, пишува Мицковски.

Зоки доби поддршка на избори, доби поддршка во Собрание, доби поддршка во Партија, добива поддршка од Западот заради…

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, 23 March 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.