Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја откриваат новата тактика на СДСМ за преживување на филибастерингот на опозицијата.  Со новиот систем, пратениците на Заев се менуваат на смени кои ги предводат најблиски луѓе на премиерот.

Ако со маратонски седници чекаат да нè фатат на кондиција ќе се изначекаат, важно е да знаете дека со новата им тактика СДСМ воведоа сменско работење за нивните пратеници и по еден шеф на смена да ги пази! Коки беше втора смена, отрки вечерва пратеникот Миле Лефков додека траеше 21-часвната расправа во собранието за договорот вреден 33 милиони евра народни пари за „Макпетрол“, сопственик на Телма телевизија.

Претходно, власта искористи и други подмолни трикови против отпорот на опозицијата, па рано утрово им беше исклучено и греењето, па пратениците продолжија да расправаат по јакни.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.