На локалните избори во 2017 г. СДСМ во Тетово велеше дека не треба да се гласа за Биљал Касами и за Беса, зашто биле финансирани од сомнителни извори и биле исламски фундаменталисти, потсети магистер Бобан Карапејовски, долгогодишен член на СДСМ.

На локалните избори во 2017 г. СДСМ во Тетово велеше дека не треба да се гласа за Биљал Касами и за Беса, зашто биле финансирани од сомнителни извори и биле исламски фундаменталисти. Сега велат да гласаме во 6-ката за носителот на СДСМ и Беса – погодувате – Биљал Касами. Па, да прашам, кое тврдење им е точно, збунет сум малку, коментира тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.