Министрите на Владата на СДСМ денеска влегоа во кавга со новинари што укажува на тоа дека се многу нервозни.

Однесувањето на Нина Ангеловска и Крешник Бектеши на денешната прес-конференција, новинарката Снежана Лупевска Созен го искоментира на социјалните мрежи како „неподготвеност, непрофесионализам зачинет со цинизам и некултура“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.