СДСМ најавува пријави за, како што тврдат, лажниот допис што се споделува на социјалните мрежи за наводно изготвување на списоци за вакцинација Владејачката партија СДСМ предупредува дека фотошопирана фотографија се споделува по социјалните мрежи со наводен допис дека се повикува членството да се вакцинира против ковид-19.

На фотографијата која делува како скриншот од електронска пошта пишува дека е известување за вакцинирање против САРС-ков-2 и наводно се повикува членството на СДСМ да се изготват списоци за приоритетно вакцинирање и дека тоа треба да остане тајно. На фотографијата стои потпис од генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.