Го повикуваме Ковачевски да каже кого победил во Центар Жупа, кога имаше само еден кандидат?!Изборите успеаја само затоа што сограѓаните од дијаспората се во Македонија напоменуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Истовремено Ковачевски да каже кои се тие мрачни сили, и да не ја замајува јавноста со неговите лаги и обиди за прикажување на лажен триумфализам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.