Првите луѓе на СДСМ, Стево Пендаровски и партиските членови изборниот резултат во недела ќе го чекаат во еден од најелитните хотели во Скопје, новоизградениот хотел „Хилтон“.

ВМРО-ДПМНЕ пак, иако првично изгледаше дека ќе се соберат во Домот на АРМ, каде што во последните години ги дознаваа резултатите од изборите, тие ќе останат во своето партиско седиште – палатата „Христо Татарчев“.

Приврзаниците и сопартијци на Блерим Река сепак за исходот од гласањето ќе дознаат во штабот на партијата Беса во трговскиот центар Мавровка во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.