По спроведените испитувања на јавното мислење, по истражувањата и анализите во органите на партијата и по консултација со членовите, вечерва на седница на Извршниот одбор на партијата, се дефинирани уште неколку кандидати за градоначалници од редовите на СДСМ.

1. Ѕвонко Пекевски – Берово

2. Борис Георгиевски – Гази Баба

3. Јасмина Гулевска – Могила

4. Тони Делков – Неготино

5. Даниел Крстевски – Ранковце

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.