Стравот од пораз во Прилеп ги натера СДСМ да чепкаат и по мртвите. Роберт Вретоски на Фејсбук јавно му се закани на кандидатот за градоначалик од ВМРО-ДПМНЕ дека е со „едната нога в гроб“ и му ја споменува семејната трагедија и починатиот син.

Ја сум првиот што јавно го критикувам Боркава и вистината му ја пикам воочи нема да дозволиме борче да се петели за градоначакник кога синот негов беше тежок наркоман и сега тој продава пувки на кого и за кого се е завршено борче ти си полу жив со едната нога вгроб твоето време заврши ти сино неси го заштити не друг ќе гледаш.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.