Во црвена и бела боја, под мотото на прав пат, владејачката партија СДСМ од денеска стратува со теренски активности.

Од ВМРО-ДПМНЕ возвратија дека СДСМ е на прав пат за заминување во опозиција.

Исто така свој коментар на оваа акција на СДСМ имаат и обичните граѓани кои на социјалните мрежи го искажуваат своето мислење.

Ова се дел од најпопуларните твитови на оваа тема.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.