СДСМ да го праша Заев како се стекна со фабриките за марихуана и лиценцата за експлоатација на глина за Еленица, реагираат од ВМРО ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

СДСМ е криминална партија.

Од позиција на премиер Заев им даде лиценци за производство на канабис и масло од канабис на своите братучеди.

Како премиер тој си издаде лиценца за експлоатација на глина за потребите на Еленица, семејна фирма на кланот Заеви.

СДСМ е партија во чија влада двајца генерални секретари наместо да бидат техничка поддршка на владата потпишувале тендери од милиони. Рашковски и Зекири се пример какви криминалци има во СДСМ.

За да можат да крадат СДСМ не сакаат да им ги покачат ниту платите на наставниците, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.