Адеми, на 25 години докторирал на шкљ факултети во Тетово, на тие години станал и професор на истиот шкљ факултет кој е 20000-то место на свет.

Сите да се помочаме и на нашите дипломи и на професии и на кариери, и на сметката у банка. Пу јазик. Проклетија од држава, пишува на својот профил на Фејсбук актерот Сашо Тасевски.

Порано не можеше да помислиш да докторираш пред 35 година, а професор се стануваше после 40 та.
Ама Адеми е изгледа гение.
Ама тоа не е се.
На 25 години ги извршувал инајвисоките функции во државата, додека предавал на шкљ факултетот и додека го пишуел докторатот.
И држава водел дечкото од село Опае.
Тоа се во 25 година од животот.
После велат во наредните пет станал милионер.
Кај го има ова бе?
Знаете ли колку е ова погубно што некој го дозволил.
Шиљокурани со два грама мозок да воспитуваат образуваат млади да доктприраат и да водат држава само зашто се од ДУИ.
Па после нема да дивее во Собрание.
Некој му дозволил да дивее.
Некој го штити.
Резил бе, резил.
Сите да се помочаме и на нашите дипломи и на професии и на кариери
И на сметката у банка.
Пу јазик. Проклетија од држава, пишува Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.