Актерот Сашо Тасевски ја коментира одлуката на Влада, министерот Садула Дураку, Командант Вентили, кој во 2001 година ги затвори вентилите на Липковската брана, со што го остави Куманово без вода и во сериозна опасност од ширење епидемија во летниот период, да биде назначен за вицепремиер на Владата на Зоран Заев.

Командант Вентили заслужено доби вицепремиерска фотеља. Неписмен бил, ваков бил, онаков бил. Не знам каков бил, ама никој друг не ги исполнува условите за таа позиција како него.
1. Да кренеш рака на оваа држава. А во раката да имаш калаш или бомба.
2. Да оставиш без вода цел град со диверзантски чин. И тоа во лето. Да ги држиш луѓето жедни и смрдени
3. Да испукаш барем три шаржери на полицијата и војската на таа држава чиј вицепремиер си.
4. Уствари он тоа и го направи на Република Македонија, а ова е Северна, такашто човекот е невин.
Што ќе му школо. Он со ова ко три факултети да завршил. Со среќа нова функција команданте. Ич да не те боли за хејтерите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.