Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков деновиве беше забележан на охридските плажи, а фотографија од него на јахта во придружба на неколку млади дами кружи по социјалните мрежи.

На пловилото друштво му правеше и поранешниот градоначалник на Охрид од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Бакрачевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.