Лидерот на движењето Беса Билал Касами кој е коалиционен партнер на Заев и СДСМ за големиот национален празник Илинден воопшто не упати честитка до Македонците и сите граѓани, односно не порачал ништо, објави порталот Експрес.мк.

Ниту во соопштение ниту во објава на социјалните мрежи Касами не го честита празникот Илинден.

Пред само три дена тој на сите муслимани им го честитал Курбан Бајрам но денеска не најде време и желба да го честита големиот празник на македонскиот народ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.