Коментирајќи ја изјавата на Радмила Шекеринска „Сакаме да бидеме посиромашна Влада, парите да ги насочиме за побогати граѓани“, Ивор Мицковски вели:

Историски највисок буџет прават, енормно се задолжуваат, за јавните проблеми како загадување оделуваат смешни пари, на патни трошоци фрлаат милиони, фураат непотизам ко луди.

 

Само оваа политичарка може во континуитет да продава смешна демагогија и тоа демек да поминува.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.