Откако вчера беа изгласани уставните измени за промена на името на Република Македонија во Република Македонија, горчината на граѓаните се повеќе расте. Социјалните мрежи се полни со коментари и видеа преку кој се изразува револтот за тоа за кое Зоран Заев вели дека испишал историја и отворил нови бели страници за испишување на нова реалност. И додека премиерот е горд и најавува економска 2019, македноскиот народ му порача: Само душман може да се радува на Македонија!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.