Каде исчезна големата меѓународна поддршка, прашува Илија Димовски, коментирајќи го фактот што на „демократските“ внатрепартиски избори во СДСМ на победата на Зоран над Заев му честиташе само неговиот бугарски колега Бојко Борисов, или како што милува Заев да го нарекува – брат.

Само „братот” Бојко му честиташе на Заев? Каде исчезна големата меѓународна поддршка?, прашува Димовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.