Македонија е на дното споредено со земјите од регионот на вакцинирани сто жители со само 356. Лидер е Србија, а во Европа Малта.

 

Се гледаме на дното…Тотална неорганизираност, неработливост и неодговорност..
Ваквата неспособна Влада ја чини Македонија многу животи, економски можности и перспектива-искоментира поранешниот пратеник Илија Димовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.