Поранешниот албански премиер Сали Бериша остро реагираше на аудиото во кое Зоран Заев вели дека гласовите на Албанците не вредат пет пари.

Еве како ги навредува Албанците со другиот аргат на Белград, дека заедно со Зографин Бис, шетале со својот шеф Вучиќ на проектот за Голема Србија како Нова Југославија со името Минишенген!, пишува Бериша под видеото со „бомбата“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.