Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ Ѓорѓија на својот профил на Фејсбук ги повика граѓаните да се приклучат на утрешниот протест, на 25 април, в недела на кој ќе се побара слобода за уставнобранителите.

Приклучете се на протестот за Слобода на уставобранителите!, напиша Сајкоски.

Приклучете се на протестот за Слобода на уставобранителите !

Posted by Ѓорѓија Сајкоски on Friday, 23 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.