Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски објави вдео на кое се гледа како пациент заразен со Ковид-19 е принуден да прима инфузија пред болницата во Кичево.

Нашата „нова реалност“! Пациент заразен од Ковид19 прима инфузија пред болницата во Кичево. Дали ова е тоа „се е под контрола“ на министерот Венко Филипче – напиша Сајкоски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.