Кандидатот за пратеник Ѓорѓија Сајкоски на ВМРО-ДПМНЕ ја повика Шеќеринска да се слика пред една инвестоција која ја донесле во Кичево.

Ја повикувам г-ѓа Шеќеринска да се слика пред една инвестиција која ја донесле во Кичево, рече Сајкоски во својата изјава.

Денеска во Кичево беше Шеќеринска и порача дека ја намалиле невработеноста и дека покажале економски патриотизам. Сакам да и порачам од тирз зоната во Кичево која беше направена во 2013 година и во која денес има странска компанија која работи дека на ваков начин може да зборуваме за ек патриотизам. Со лаги невистини со криминал нема патриотизам госпоѓа шеќеринска. Вие во изборна единица пет може да зборувате за срам понизност а не за патриотизам. Во оваа зона во овие три и пол години не донесовте, додаде тој.

Денеска во Кичево беше Шеќеринска и порача дека ја намалиле невработеноста и дека покажале економски патриотизам. Сакам да и порачам од ТИР зоната во Кичево која беше направена во 2013 година во време на ВМРО-ДПМНЕ и во која денес има странска компанија која работи дека на ваков начин може да зборуваме за економски патриотизам. Со лаги невистини со криминал нема патриотизам госпоѓа Шеќеринска. Вие во изборна единица пет може да зборувате за срам понизност а не за патриотизам. Во оваа зона во овие три и пол години не донесовте инвестиција ниту за нашиот град направивте нешто во ниту еден сегмент од општественото живеење. Затоа мислам дека срамот и понизноста е ваша одлика не патриотизмот. Јас ја повикувам госпоѓа Шеќеринска да се слика пред една нивна инвестиција која е направена во овие три и пол години.

Gepostet von Ѓорѓија Сајкоски am Sonntag, 5. Juli 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.