Шефицата на обивнителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во вечерашното инетрвју за „360 степени“ го коментираше и изборот на јавни обвинители за во обвинителството што таа го води и Вишото обвинителство.

Таа верува на изборот што го направија колегите од Советот на јавни обвинители, но резултатите во работата ќе покажат дали изборот бил добар.

Целиот текст овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.