Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ вечерва на прес конференција објави дека снимките кои денеска се презентирале на рочиштето за “Рекет” не биле целосни, односно имало само видео, но не и тон, обвинителката Рускоска со изјава.

Се презентираа снимки онака како што ни беа доставени од полиција. Доколку имало тон, а не ни било доставено, нека ни достават, па во дополнување на доказна постапка ќе презентираме, изјави обвинителката Русковска за “Фокус”.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.