Обвинителката Вилма Рускоска на денешното рочиште за „Рекет“ повторно имаше вербална реакција со Бојан Јовановски. Повод беше што Боки 13 неколкупати се нарече прокурист на 1 ТВ.

На тоа Рускоска му возврати:

Тој не е никаков прокурист ниту менаџер, туку невработен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.