Обвинителката Вилма Рускоска неочекувано пред почетокот на завршните зборови најави дека направила измена во обвинението за настаните од 27 април. Таа измените ги достави на судот без да каже за што се однесуваат.

На ова реагираше одбраната на обвинетите дека мора да бидат запознаени со измените и да им се даде можност за контра докази.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.