Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ги пишуваањата на весникот „Ла Верита“ за поткуп на гласачи во кои учествувале поранешниот премиер Заев и неговиот брат Вице вели дека одлучила да неги процесуира до судот бидејќи не видела докази за изборни нерегуларности.

 Кога немате докази нема што да процесуирате до судот вели Русковска за Канал 5

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.