Обвинителката Рускоска рече дека не се точни тврдењата на Катица Јанева дека постоела нетрпеливост кон СЈО и затоа таа тргнала да го сруши. Како што рече мислејќи на Јанева, „Алчноста е извор на сите зла“.

Јас немав намера да го срушам СЈО. Анимозитетот настана кога почнаа предистражните постапки. Јанева самата го сруши СЈО-нагласи Рускоска

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.