Руските пранкери воодушевени од Заев, не можат да го заборават

Македонија 29.07.2019 / 22:39

Руските пранкери Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус во интервју за „Политика“ повторно се осврнуваат на телефонските разговори што ги имале со премиерот  на Македонија Зоран Заев и оти тој бил единствен случај толку долго да не забележи дека се шегуваат.

Макрон е прилично блага и фина личност, додека пак Гваидо не остави впечаток на независен политичар. Борис Џонсон е многу интелегентен и ладнокрвен. Харадинај сака да остави впечаток на љубезен дипломат, но слабо му успева. Но премиерот Заев е навистина неверојатен, на ниеден политичар до сега не ни успеа да го лажеме на таков начин речиси една година- велат комичарите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.

Најнови вести