Александар Русјаков на својот фејсбук профи напиша:

Што е најцврст доказ дека Гоце Делчев не е Бугарин, туку Македонец? Онаа негова реченица дека не познава друг народ што има повеќе изроди. Бугарите едноставно немаат толку изроди.

Што е најцврст доказ дека Гоце Делчев не е Бугарин, туку Македонец? Онаа негова реченица дека не познава друг народ што има повеќе изроди. Бугарите едноставно немаат толку изроди.

Posted by Aleksandar Rusjakov on Sunday, 3 May 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.