Јавноста со нетрпение очекува какво оправдување ќе го има денеска Зоран Заев по последната „бомба“ која утрово се појави на „Јутјуб“, а во која се откриваат „комбинациите“ кои ги правел и со Јанева и со врвот на СДСМ за да паднат судски случаи?

Иако со ваквите „бомби“ само се потврдува она што со години јавноста го гледаше, дека власта на СДСМ на чело со Заев ги има пуштено пипките на октоподот во секоја сфера каде што може да се украде, сепак, оние другите „бомби“ се постои друга причина зошто да не смее да ни се повтори Заев.

Оние, во кои јасно покажува што мисли за сопствениот народ, за соработниците, за луѓето околу него…

Што дознавме од тие „бомби“?

За Заев луѓето што му помогнаа да се дограба до власт се шути и рогати.

Сè ќе соберам на купче и шуто и рогато. Све! После мамето ќе им го ебам, сите што ќе влезат кај мене во коалиција!

Oва е дел од аудиото во кое Заев зборува за „Шарената револуција“ и се фали дека ги има под контрола „шарените“ и во никој случај тие не можат да направат партија бидејќи тој ги регистрирал.

За оваа бомба рече дека „после 2 часа и 17 минути во кафана се случуваат грешки“, за по само два дена да каже „а, не, јас не пијам“. Веќе ни во лагата не е доследен.

Следуваше аудиото во кое Албанците од мултиеничкото општество за сите во кое се колни, ги ословува како Шиптари, кои пет пари не вредат.

За да се извади и од оваа „бомба“, тој напиша дека ДУИ се тие кои не вредат пет пари на пазарот на гласови.

На ова Албанците во Македонија му порачаа дека од човек што не си го сака сопствениот народ, Македонците, не очекуваат да ги сака нив.

За крај, Заев порача ни порача дека на народ како нас – да му е*и мајката.

„E.аму народот. е.аму“, „на таков народ да му е.ам мајката“, „се ќе собарам на купче и шуто и рогато“…

Во ова видео погледнете ги дел од навредите кои досега ги знаеме:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.