Ни Трамп нема лупнато ваква глупост. Замислете да каже, на пример, за некоја јавна личност дека е “fag”, напиша на фејсбук писателката и професорка на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ во Скопје Румена Бужаровска.

Бужаровска е позната како гласен поддржувач на правата на ЛГБТИ заедницата.

Таа вечерва ја коментираше скандалозната изјава на премиерот на Македонија Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.