Актерот Рубенс Муратовски кратко и јасно ја прокоментира најавата од премиерот Зоран Заев за предвремени избори во најбрз можен рок по недобивањето датум за почеток на преговори со Европска унија.

„Вие го сменивте името, тоа ве смени вас“, напиша Муратовски на Твитер.

„Дојдов, ве укинав, си отидов“, веднаш потоа повторно твитна тој, мислејќи на претседателот на Владата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.