Годинава во бадниковото лебче кое се дели во неговото семејство, паричката се паднала во парчето на Рози Мицкоски, сопругата на Христијан Мицкоски.

Последните шест години по ред паричката во семејството Мицкоски паѓаше кај лидерот на ВМРО-ДПМНЕ.

Христијан и Рози имаат две деца, 13-годишниот Јован и 4-годишниот Антони.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.