Не стивнуваат реакциите на јавноста на пресудата што ја изрече судијката Добрила Кацарска во случајот „27 април“. Шеснаесет од седумнаесет обвинети добија вкупна затворска казна од 211 години.

Историјата се повторува, но луѓето мислат дека со нив историјата запира. Утре, осудените и нивните џелати ќе си ги заменат местата, напиша професорот Горазд Росоклија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.