Денеска се одржува протест од страна на семејствата на 14 -те жртви од трагедијата во Тетово, кои бараат правда за нивните најсакани.

Еден од роднините зборуваше за медиумите, прашувајќи ја државата каде треба да оди за да биде побезбеден, пишува Алсат.

Денес дојде време кога не сме безбедни во болница. Каде треба да одиме, нека ни каже владата каде е побезбедно, да го спасиме семејството и домот“, рече член на едно од семејствата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.