Родителите на  деца во прво одделние реагираат на тоа како ќе одат децата на училиште од 8 и 30 до 11 и 3-0 кога тие тоа време се на работа.

Тоа прашање го поставиле и на директорот на едно скопско училиште но тој се однсувал непристојно.

Тие се разочарани од однесувањето на надлежните и велат дека наместо да бидат среќни поради тоа што имаат прваче се тажни од она што се случува.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.