Мирни протести низ повеќе градови и мирен марш во Скопје најавија родителите од иницијативата „Учебници и настава мора да има“, откако денеска  не добиле официјален одговор од Министерството за образование во однос на нивните барања доставени и разговарани на работната средба одржана во четвртокот.

Кога точно ќе се случи протестот ќе се знае утре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.