Добивам впечаток дека Заев е „burnout“ политичар, коментира новинарот Сеад Ризвановиќ по Ја гледав вчерашната дебата на МТВ .

Ги слушаме истите фрази од пред 1,2,3,4,5 години, кои веќе звучат прилично излитено, а повеќето, особено оние за правната држава и корупцијата звучат и прилично лажно.

 

Енергичноста на премиерот која порано асоцираше на надеж, сега асоцира на разочарување.

 

Хорските предизборни критики за судството (кое патем го ослободи Заев од “поткуп”) само дополнително ја навредуваат интелигенцијата, пишува Ризвановиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.