Заменик-министерот за правда Оливер Ристовски денеска рече дека Северна Македонија не може да бара ревизија на азилот на поранешниот премиер Никола Груевски, и министерството е немоќно да стори нешто повеќе, доколку унгарските власти одлучат да не извршат екстрадиција. Право на ревизија имаат само унгарските власти.


Извор: 21ТВ.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.