Во последните 24 часа се направени 778 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19.

– Скопје 92
– Куманово 3
– Дебар 5
– Штип 1
– Прилеп 2
– Тетово 32
– Струга 3
– Охрид 4
– Гостивар 2
– Гевгелија 1
– Струмица 1
– Крива Паланка 1
– Свети Николе 1
– Ресен 14

Загрижува тоа што малото гратче Ресен денеска е на третото место по број на новозаразени ако се знае дека до пред една недела не беше регистриран ниту еден случај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.