Се прашувам на кои проблеми ќе прават политички кариери старо-новите позиционери и опозиционери, ако се решат сите етнонационалистички проблеми од внатре и од надвор?
Со старо-новата олигархија, незаконското богатење преку децениски пљачки, институционализираната корупција и социјалната правда секако !
Затоа, рецепт за политички кариери на меѓупартиските мафии е што повеќе да се замати водата и да се пуштат што погојазни политички крокодили, а тие да не спасуваат.
Но, ќе заврши и тоа …
#ЌеСеВидимеВоИднината, пишува на Фејсбук, Фросина Ременски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.