Денешното рочиште за случајот Рекет се одложи. Причина за тоа е неприсутвото на адвокатите на Катица Јанева, Вељо Кадиев и Ирена Фрчкоска. Кадиев примал терапија и се наоѓа на Инфективната клиника.

Пред судот денеска се појави како сведок обвинителката Лиле Стефанова.

Ново рочиште ќе се одржи на 23 јануари во 10 часот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.